Bitcoin Breaks $22K, Up Over 14% w 24 godziny, Gemini GEO mówi „To Moon We Go“.

Z Bitcoin cena przebija się przez poziom 22.000 dolarów mniej niż 24 godziny po ustawieniu nowego wszechobecnego haju (ATH) przez ponad 20.000 dolarów, Frank Sinatra „Fly Me to the Moon“ może wkrótce stać się wielu Bitcoiners nowy ulubiony utwór.

Według danych z CryptoCompare, w środę (16 grudnia), pomiędzy 13:35 UTC a 13:40 UTC, cena Bitcoin System ostatecznie przełamała ważny psychologicznie poziom 20.000 dolarów, zanim osiągnęła 20.257 dolarów.

Skłoniło to Cameron Winklevoss, współzałożycielkę i prezes giełdy kryptońskiej Gemini do ogłoszenia:

Złamanie pułapu 20 tys. dolarów było na tyle znaczące, że reporterka FT Alphaville Jemima Kelly – jedna z najostrzejszych krytyków Bitcoina – napisała w środę op-ed utwór zatytułowany „Bitcoin idzie na księżyc!“ i zakończyła go tymi słowami:

„Może nie chcesz iść do kościoła w te święta, żeby chronić swoją babcię, ale ciesz się! Bo po raz kolejny możemy oddawać cześć przy ołtarzu monety Bitcoin“.

W nocie podzielonej z CryptoGlobe, Charles Hayter, współzałożyciel i dyrektor generalny wiodącego dostawcy danych o rynku kaset kryptograficznych CryptoCompare, miał to do powiedzenia na temat czynników napędzających obecny bieg byków Bitcoin:

„Korporacyjne inwestycje w Bitcoin z takich branż jak Square, MicroStrategy, a ostatnio MassMutual i Ruffer, przyciągnęły uwagę świata inwestycji. Ten rosnący popyt po prostu przewyższa niską i stałą podaż Bitcoina. Spodziewam się, że w 2021 r. więcej korporacji pójdzie w ślady Bitcoina.

„Na tle makroekonomicznym bezprecedensowej ekspansji monetarnej i ujemnych realnych stóp procentowych wywołanych przez COVID-19, nic dziwnego, że inwestorzy wszelkiego rodzaju patrzą na twarde aktywa, takie jak Bitcoin, jako na alternatywę dla złota. Inaczej niż w przypadku byka napędzanego przez sektor detaliczny w 2017 r., inwestorzy instytucjonalni mogą efektywnie i przy znacznie niższym ryzyku alokować kapitał, ponieważ rynki są bardziej dojrzałe, wydajne i regulowane“.

Do 21:00 UTC, Bitcoin handlował około $20,800. Chociaż wczorajsza akcja cenowa Bitcoin’a wyglądała bardzo imponująco, wśród niektórych członków społeczności kryptograficznej istniała obawa, że po rozpoczęciu azjatyckiej sesji handlowej, niektóre wieloryby Bitcoin’a tam stacjonujące (np. górnicy BTC) porzucą część swoich udziałów w BTC, aby osiągnąć zyski, co może doprowadzić do spadku ceny Bitcoin’a poniżej 20 tys. dolarów.

Na przykład, oto Ki Young Ju, dyrektor generalny startup CryptoQuant, który jest długoterminowym bykiem na Bitcoin, wyjaśniając o 17:24 UTC 16 grudnia, dlaczego skrócił BTC o 20.807 dolarów:

Kilku innych traderów, którzy mocno wierzą w analizę techniczną, skróciło Bitcoin’a wczoraj tylko dlatego, że poczuli, że słuchali ich wykresów, które mówiły, że wkrótce nastąpi wycofanie. Dla tych ludzi, Scott Melker, handlarz kryptoflami w Texas West Capital, zaoferował tę radę: