Analityk danych: 3 kluczowe wskaźniki pokazują początek nowego trendu Bitcoin Bull Trend


Trzy wskaźniki pokazują, że trend byków się umacnia, według CEO CryptoQuant, ponieważ mniej inwestorów wydaje się być zmuszonych do sprzedaży BTC.

Według Ki Young-Ju, dyrektora generalnego firmy badawczej CryptoQuant, trzy kluczowe wskaźniki w łańcuchu sygnalizują obecnie trend wzrostowy cen Bitcoinów (BTC).

Wskaźnikami, które wskazują na hossę na rynku są mniejsza presja sprzedaży ze strony górników, niskie napływy walutowe i malejące rezerwy walutowe.

W dniu 20 lipca Ki odnotował:

„Status wskaźników w łańcuchu: KUPUJ. Górnicy nie sprzedają (na podstawie MPI, Miner Outflow. Do tej pory nie odnotowano znaczących napływów giełdowych BTC od wielorybów. Rezerwy wszystkich giełd uderzyły w rok – miesiąc temu i utrzymują się na niskim poziomie.“

Cotygodniowy wykres cen Bitcoinów

Cotygodniowy wykres cen Bitcoina. Źródło: TradingView.com

Górnicy sprzedają mniej Bitcoinów
Dane z Bajtree pokazują, że górnicy sprzedali nieco więcej niż wydobyli w ciągu ostatnich 12 tygodni. W ciągu ostatnich trzech miesięcy górnicy wyprodukowali 7.293 BTC i sprzedali 7.365 BTC. Zapasy netto na poziomie -72 BTC są uważane za niską presję na sprzedaż ze strony górników, szczególnie w dłuższym okresie.

Górnicy sprzedali nieco więcej, niż wydobyli w ciągu ostatnich 12 tygodni.

Górnicy sprzedali nieco więcej, niż wydobyli w ciągu ostatnich 12 tygodni. Źródło: BajteTree

Istnieją dwie możliwe przyczyny braku apetytu wśród górników na sprzedaż Bitcoinu w ostatnich miesiącach.

Po pierwsze, poziom haszyszu Bitcoinu jest prawie cały czas wysoki. Oznacza to, że sektor górniczy nadal agresywnie wydobywa BTC pomimo jego zmniejszenia o połowę.

Po drugie, sugeruje to, że koszt wydobycia jest stosunkowo niski. Kiedy następuje rekordowa korekta z powodu trudności, koszt wydobycia BTC znacznie wzrasta. Odporność wskaźnika haszyszu pokazuje, że górnicy Bitcoinu nadal są dość zyskowni.

Kiedy górnicy nie sprzedają dużych ilości Bitcoinu przez dłuższy okres czasu, stosuje się mniejszą presję na sprzedaż BTC. Górnicy są jednym z dwóch głównych zewnętrznych źródeł presji na sprzedaż na rynku kryptograficznym wraz z giełdami.

Niskie wpływy giełdowe


Niskie wpływy giełdowe zwykle sugerują, że na rynku jest mniej inwestorów lub handlowców sprzedających waluty kryptograficzne. I odwrotnie, odpływy walutowe wskazują, że więcej inwestorów przenosi Bitcoin do osobistych portfeli.

W czerwcu Ki wyjaśnił, że rozsądnym okresem na inwestowanie w Bitcoin jest okres, w którym wieloryby wysyłają środki z giełdy. To pokazuje, że w najbliższym czasie wieloryby przewidują dłuższy rajd. Powiedział:

„Kupują BTC, gdy wieloryby wysyłają Bitcoiny z giełdy. Rynek hossy zaczyna się zazwyczaj cztery miesiące po tym, jak średnia wypłata z giełdy osiąga wysokość roku.“

Od marca, napływy na giełdy Bitcoin spot wyraźnie spadły. Dane z CryptoQuant pokazują, że wpływy wahają się pomiędzy 3.700 BTC a 17.000 BTC. W maju napływy wahały się między 6,800 BTC a 38,000 BTC.

Napływy na giełdy Bitcoin spot stale spadają od marca.

Napływy do wymiany spotów Bitcoinów stale spadają od marca. Źródło: CryptoQuant

Rezerwy walutowe nadal się zmniejszają
W międzyczasie rezerwy walutowe Bitcoinów znacznie spadły od połowy kwietnia. W ciągu ostatnich trzech miesięcy rezerwy walutowe zmniejszyły się z 2,56 mln do 2,44 mln.

Mimo że spadek rezerw o 4% może wydawać się niewielki, rezerwy walutowe nigdy nie spadły do poziomu 2 mln przez ponad rok.

Rezerwy walutowe Bitcoin Evolution spadły do poziomu 2,44 mln BTC.

Zbieg niskiej presji sprzedaży ze strony górników, zmniejszających się rezerw walutowych i niskich napływów może wskazywać na początek fazy akumulacji. Zarówno inwestorzy detaliczni, jak i górnicy sprzedają mniej BTC niż zwykle, a inwestorzy instytucjonalni akumulują BTC w skali szarości.